Regularne przeglądy diagnostyczne samochodowy to nie tylko obowiązek każdego kierowcy, ale też sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz bezawaryjne działanie auta przez długi czas. Podczas takiej kontroli specjalista jest w stanie wychwycić nawet najmniejsze usterki, zanim dadzą o siebie znać oraz będą wymagać kosztownej naprawy. Okresowe badania diagnostyczne pojazdu należy wykonywać jedynie w sprawdzonych warsztatach, które nie tylko posiadają odpowiednie uprawnienia, ale też rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków. Nawet drobne niedopatrzenia ze strony pracowników mogą skutkować groźnym wypadkiem lub kosztowną awarią pojazdu. Jeżeli szukasz sprawdzonego miejsca, które oferuje przeglądy diagnostyczne Tychy, to dobrze trafiłeś! Posiadamy nowoczesny i dobrze wyposażony warsztat samochodowy, dzięki czemu możemy zaproponować Ci profesjonalną usługę.

Przeglądy diagnostyczne Tychy – na czym polegają?

To oczywiste, że aby samochód poruszał się po drogach, musi wyróżniać się nienagannym stanem technicznym – w przeciwnym razie może stwarzać niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowcy, ale też dla innych uczestników ruchu. Właśnie dlatego okresowe badania diagnostyczne pojazdu są tak ważne. Na czym polegają? Na kontroli szeregu parametrów i podzespołów, co ma duże znaczenie dla funkcjonowania samochodu i bezpieczeństwa. Kontrole takie pozwalają ograniczyć ryzyko pojawienia się poważnych awarii, a tym samym zmniejszyć wydatki związane z serwisowaniem pojazdu. Przykładowo, jeżeli mechanik w czasie przeglądu zauważy, że pasek rozrządu jest zużyty, od razu zaproponuje jego wymianę. Dzięki temu uniknąć można między innymi dużego wydatku związanego z naprawą głowicy. Jakie czynności wykonywane są podczas okresowego przeglądu? Jest to między innymi wymiana lub uzupełnienie niezbędnych płynów – oleju silnikowego, płynu hamulcowego oraz płynu chłodniczego. Specjalista kontroluje tłumik, ciśnienie w oponach, zużycie bieżnika oraz klocki i tarcze hamulcowe. W samochodach benzynowych ważne jest czyszczenie lub wymiana świec, natomiast w dieslach czyszczenie lub wymiana filtru oleju. Ważną czynnością jest sprawdzenie stanu paska rozrządu i pasków klinowych oraz ich wymiana w razie potrzeby. Niezbędnym elementem okresowego przeglądu jest kontrola działania klimatyzacja, czyszczenie lub wymiana filtra powietrza oraz przegląd zawieszenia – czasami również wymiana amortyzatorów. Dodatkowo sprawdza się elektronikę w samochodzie oraz ewentualne wycieki oleju lub inne nieszczelności.

Przegląd diagnostyczny – jak często?

Jak często należy przeprowadzać przegląd diagnostyczny pojazdu? Najwięcej zależy od modelu samochodu oraz sposobu jego eksploatacji. Zazwyczaj to producenci podają liczbę kilometrów, po przekroczeniu której należy zawieść auto do mechanika. Plan takiej kontroli znajduje się też w instrukcji obsługi i serwisowania danego pojazdu. W przypadku zakupu używanego auta, informacje te można znaleźć w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest też zwrócenie się do najbardziej wiarygodnego źródła, czyli działu pomocy technicznej klienta. W nowoczesnych samochodach to kontrolki zamontowane w samochodzie sygnalizują konieczność wykonania przeglądu. Na tablicy rozdzielczej w takiej sytuacji może pojawić się na przykład kontrola z symbolem klucza oraz napis SERVICE.

Diagnostyka komputerowa – skuteczność i bezpieczeństwo

Chcesz wykonać okresowy przegląd diagnostyczny swojego samochodu ? Jesteś w najlepszym miejscu! W naszym serwisie samochodowym znajdziesz doświadczonych techników, którzy wyróżniają się dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Dysponujemy nowoczesnym i dobrze wyposażonym warsztatem mechanicznym. Chętnie stosujemy nowatorskie rozwiązania diagnostyczne, między innymi takie jak diagnostyka komputerowa. To bezinwazyjne badanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, między innymi dlatego, że jest skuteczne i szybkie. Polega na podłączeniu samochodu do specjalnego komputera, który w zaledwie kilka minut jest w stanie zdiagnozować wszystkie podzespoły w aucie oraz potencjalne awarie.

Sprawdź również inne nasze usługi :