naprawa samochodów dostawczych

Samochody dostawcze nie mają łatwego życia – już od wyjechania z salonu są bardzo intensywnie eksploatowane, a warunki ich użytkowania bardzo często wyraźnie odstają od tych, jakie przewidział ich producent. Często przeładowane, jeżdżące po drogach w fatalnym stanie, pracujące na krótkich odcinkach, zmuszane do intensywnej pracy nawet w bardzo niesprzyjających warunkach – w dodatku oczekuje się od nich niezawodności i długiej, bezawaryjnej pracy. W większości przypadków wystarczy jednak dbać o regularne przeglądy i serwisowanie, aby rzeczywiście „dostawczaki” służyły niezawodnie przez lata. W końcu są to samochody zaprojektowane do pracy. Co powinien obejmować dobry serwis? Kto go wykona? I dlaczego to ważne, by nie zaniedbać przeglądów?

Serwis samochodów dostawczych – klucz do bezproblemowej eksploatacji

Dlaczego to takie ważne, by regularnie przeglądać i serwisować samochody dostawcze w Twojej firmie? Z kilku powodów. Po pierwsze – to narzędzie pracy, którego nie możesz narazić na poważniejszą awarię czy usterkę. Nie chodzi nawet o same koszty naprawy, ale o związane z nią zastoje i ilość planowanych zadań, których nie wykonasz, gdy Twoje auto będzie u mechanika. Po drugie – o samochody dostawcze prawie nikt nie dba. Zwłaszcza gdy mowa o pracownikach, którzy dostali je do swojej dyspozycji. Już o osobowe samochody służbowe dba się wyjątkowo niechętnie, a dostawczaki mające opinie niezniszczalnych maszyn do pracy są wyjątkowo często zaniedbywane. Po trzecie – naprawy zepsutego samochodu dostawczego potrafią pochłonąć naprawdę duże pieniądze, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie dbać o to, by do nich nie doszło – i tu znowu z pomocą przychodzą nam przeglądy i serwis, dzięki którym wielu napraw można uniknąć.

Regularna kontrola stanu i jakości oleju, filtrów, elementów zawieszenia, układu kierowniczego czy hamulcowego pozwala na wczesne wykrycie nawet niewielkich awarii, których konsekwencje mogą być potencjalnie bardzo kosztowne i czasochłonne. Fachowe serwisy pozwalają na wydłużenie okresu eksploatacji samochodu o nawet kilka lat, jak również na obniżenie kosztów ich eksploatacji. Pozostaje więc znaleźć dobrego mechanika.

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych

Jeśli wiec posiadasz samochód dostawczy, to z pewnością jesteś zainteresowany znalezieniem godnego zaufania mechanika, dzięki któremu nie będziesz musiał ściągać samochodu z drogi podczas wyjazdu w delegację czy przesuwać terminy realizacji zadań z uwagi na awarie. Najlepiej znaleźć takiego, który jest wyspecjalizowany w  obsłudze samochodów dostawczych, bowiem te znacząco się różnią od osobówek. Potężne mosty tylne, zawieszenie oparte na resorach, ogromne jednostki napędowe Diesla, inna budowa układu kierowniczego i napędowego – to tylko kilka różnic, przez które nie każdy mechanik sobie z nimi poradzi. Poza tym mówimy o znacznie cięższych pojazdach, mogących ważyć 5, 7 czy 10 ton, przez co nie każdy podnośnik sobie z nimi poradzi. Także same narzędzia potrafią być znacząco różne, co wynika także z rozmiaru poszczególnych elementów pojazdu. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dostawczak będzie bezproblemowo funkcjonował, musisz znaleźć serwis, który dysponuje doświadczeniem i odpowiednim oprzyrządowaniem.

Z nami wykonasz serwis samochodów dostawczych

Wystarczy, że skorzystasz z usług naszego warsztatu, byś nie musiał już więcej martwić się o prawidłowe funkcjonowanie Twojego samochodu. Zajmujemy się przeglądami wszelkiego rodzaju samochodów – od tych niewielkich i popularnych (wykonujemy m.in. serwis Skoda, Volkswagen, Fiat, Ford czy Toyota), aż po naprawdę duże i ciężkie samochody dostawcze. Dysponujemy odpowiednimi podnośnikami, narzędziami i komputerami diagnostycznymi, dzięki którym serwisowanie Twojego samochodu nie jest dla nas żadnym problemem. W połączeniu z doświadczeniem zdobytym podczas długiej obecności na rynku i pomocom setek klientów daje to nam i Tobie pewność, że Twoje auto po wyjeździe z naszego warsztatu będzie sprawne i gotowe do najdalszej nawet trasy.

Sprawdź również inne nasze usługi :