Bez wątpienia jednymi z najbardziej pożądanych samochodów przez polskich kierowców są Volkswageny. Niezależnie od tego, czy mowa o miejskim modelu UP! czy o ogromnym Touareg lub Amarok, samochody VW mogą pochwalić się niezłymi osiągami, sporym komfortem podróżowania i wzorową niezawodnością. Jak wszystkie samochody, również trwałe Volkswageny wymagają regularnego serwisowania i bieżącego usuwania dostrzeżonych nieprawidłowości. Od tego, czy oddasz swoje auto w ręce fachowca, zależy, jak długo będzie Ci niezawodnie służyć.

Serwis VW Tychy – dlaczego to takie ważne?

Volkswageny cieszą się opinią samochodów trwałych i ekonomicznych, które niezbyt często wymagają interwencji mechanika. Bez wątpienia niemały w tym udział miały legendarne wręcz jednostki 1.9 TDI, które na trwałe wpisały się w historię motoryzacji. Również silniki, które przyszły później sprawują się nadspodziewanie dobrze – szczególnie na tle europejskiej konkurencji. Niemiecki koncern nie zwalniał jednak tempa i z czasem wprowadzał coraz bardziej nowatorskie rozwiązania, głównie w celu redukcji zużycia paliwa i zgodności z coraz bardziej surowymi europejskimi normami emisji spalin. Tak właśnie weszły do produkcji benzynowe jednostki FSI, TFSI a ostatnio również rozwiązania hybrydowe. Z czasem nawet jednostki benzynowe stały się coraz bardziej skomplikowane i korzystają z rozwiązań dotychczas stosowanych w Dieslach – jak turbosprężarki czy bezpośredni wtrysk paliwa. Sam układ przeniesienia napędu również uległ stopniowej ewolucji i coraz częściej zamiast przekładni manualnej w nowych Volkswagenach widzimy skrzynię dwusprzęgłową typu DSG czy rozwiązania sekwencyjne.

Wszystko to sprawia, że jazda samochodami marki VW jest coraz przyjemniejsza, a sama eksploatacja związana jest z emisją mniejszej ilości CO2 i spalaniem mniejszych ilości paliwa, ale z drugiej strony wymusiło ogromną komplikację silników i ich osprzętu. Nowe Volkswageny nadal mogą pochwalić się wyjątkową trwałością, ale jeszcze bardziej jest ona uzależniona od regularnego wykonywania czynności serwisowych i bieżącego usuwania usterek. Dlatego znalezienie odpowiedniego, wyspecjalizowanego serwisu VW jest takie ważne.

 

Serwis VW Tychy – jak poznać fachowca?

Nie każdy warsztat samochodowy będzie w stanie poprawnie obsłużyć samochód marki Volkswagen – szczególnie jeśli mowa o pojazdach nowej generacji. Również uważane za proste w obsłudze i trwałe silniki TDI wymagają sporej wiedzy, jeśli chce się je prawidłowo serwisować. Dlatego, niezależnie od modelu i rodzaju paliwa, jakie napędza samochód tej marki, dobry mechanik powinien nie tylko na bieżąco aktualizować swoją wiedzę, ale również dysponować specjalistycznymi narzędziami i aparaturą diagnostyczną, dzięki której będzie w stanie precyzyjnie zlokalizować usterkę. Dobry mechanik to również wysokiej jakości części zamienne dostępne „od ręki”, dzięki czemu większość zleconych napraw czy czynności serwisowych może zostać zrealizowana bez zbędnych opóźnień. Fachowiec powinien także udzielić Ci gwarancji na wykonaną pracę, a jeszcze przed jej rozpoczęciem dokładnie wytłumaczyć co będzie robił i ile mniej więcej będzie to kosztowało.

Profesjonalny Serwis VW Tychy – postaw na nas!

Jeśli posiadasz samochód arki Volkswagen, to nie musisz już dalej szukać fachowca, który zajmie się Twoim samochodem. Wystarczy, że przyprowadzisz go do nas i możesz liczyć na naprawdę profesjonalną i kompleksową obsługę. Zajmiemy się nie tylko jego serwisowaniem, ale również w razie potrzeby wykonamy mniejszą lub większą naprawę – tak, aby dać Ci pewność, że po wyjeździe z naszego serwisu Twój samochód będzie gotowy do najdalszej nawet wyprawy. Na wykonane usługi zawsze dajemy gwarancję, jak również informujemy właściciela o tym, co w niedalekiej przyszłości dobrze byłoby wymienić. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twój Volkswagen zawsze będzie gotowy do jazdy i sprawny, to postaw na nas! Zajmujemy się tymi wspaniałymi samochodami od lat i jesteśmy pewni, że poradzimy sobie również z Twoim egzemplarzem.

Sprawdź również inne nasze usługi :