peugeot Tychy

Samochody francuskie można kochać lub nienawidzić i raczej trudno przejść obok nich obojętnie. Niektórzy są wręcz zauroczeni oferowanym komfortem, nowoczesnymi technologiami i wysoką odpornością na użytkowanie w nawet trudnych warunkach. Inni wypominają Peugeotom, Citroenom i Renault nietypowe rozwiązania konstrukcyjne, zbyt śmiałe eksperymentowanie z formami stylistycznymi czy naszpikowanie elektroniką. Twoje zdanie na temat samochodów marki Peugeot zależeć będzie jednak w głównej mierze od podejścia do ich serwisowania – jeśli zadbasz o regularne przeglądy i naprawy, to będziesz naprawdę zadowolony.

Serwis Peugeot Tychy – niezbędny Twojemu autu

Samochody marki Peugeot mają wiele cech, które pozwalają stwierdzić, że mamy do czynienia z samochodami zaprojektowanymi na długie lata. Dokładnie ocynkowane nadwozie, trwałe (choć wrażliwe na jakość paliwa) jednostki napędowe czy zaawansowane zawieszenia, oparte na belce skrętnej – by wymienić tylko kilka rozwiązań, które pozwalają na długą i niezawodną eksploatację. Warunek jest jeden – samochód musi być regularnie serwisowany, a niewielkie nawet usterki muszą być w zarodku usuwane. Na przykład belka skrętna, o której wielu kierowców ma dość złe mniemanie, okazuje się właściwie najtańszym w eksploatacji rodzajem zawieszenia, o ile nie zaniedba się jego przeglądów i bieżących napraw. Wymiana uszczelniaczy i  dolanie oleju potrafi uchronić przed poważną awarią, której naprawa (regeneracja belki) może być liczona w tysiącach złotych. Podobnie rzecz się ma w przypadku zawieszenia hydropneumatycznego, które spotykane było w niektórych, zwłaszcza starszych modelach marki.

Również stosowane przez koncern Peugeot jednostki napędowe potrafią bezproblemowo osiągać naprawdę duże przebiegi, cechując się przy tym bardzo dobrą dynamiką i niskim zużyciem paliwa. Także przy ich obsłudze nie ma miejsca na błędy i zaniedbania – stosowanie niewłaściwych środków smarnych, zaniedbywanie wymian oleju, filtrów czy innych płynów eksploatacyjnych, a także ignorowanie wyświetlanych przez komputer pokładowy błędów, z czasem mści się w postaci poważnej awarii, której usunięcie potrafi kosztować znaczną część wartości pojazdu. Z kolei odpowiednio doglądane silniki Peugeot potrafią bez remontu pokonywać grubo powyżej pół miliona kilometrów.

Godny zaufania serwis Peugeot Tychy – czyli jaki ?

Samochody Peugeot są dość nielubiane przez mechaników – nie z uwagi na ich wady techniczne czy problem z dostępnością części zamiennych, ale raczej z uwagi na ich nietypowe rozwiązania i duży stopień zaawansowania technologicznego. Nawet z reguły proste czynności potrafią wymagać dużych nakładów pracy – szczególnie jeśli zabiera się za nie mechanik bez doświadczenia w autach tej marki, który próbuje traktować je jak każdy inny spotkany pojazd. Tymczasem, by fachowo serwisować i naprawiać Peugeoty, trzeba nie tylko dysponować nietypowymi niekiedy narzędziami, ale również ogromnym doświadczeniem i  specjalnymi urządzeniami diagnostycznymi, przeznaczonymi do komunikacji z komputerem pokładowym samochodu.

Serwis Peugeot Tychy – możesz nam zaufać !

Jako warsztat mechaniki samochodowej, który od lat zajmuje się między innymi samochodami francuskimi, możemy zaoferować Ci najwyższej jakości usługi serwisowe, dzięki którym utrzymasz swój samochód w nienagannym stanie przez długi czas. Znamy typowe bolączki aut Peugeot, dysponujemy odpowiednią aparaturą diagnostyczną i narzędziami, a dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu potrafimy szybko znaleźć źródło niepokojących Cię problemów lub dostrzec elementy, które dopiero w przyszłości mogą stać się problematyczne. Mamy przy tym sporo części na stanie w naszym magazynie, dzięki czemu większość napraw jesteśmy w stanie zrealizować od ręki. Poza samochodami francuskimi zajmujemy się również innymi markami – wykonujemy m.in. serwis Porsche Tychy, samochodami brytyjskimi, Mercedesami, BMW czy Audi. Jedno jest pewne – wyjedziesz od nas w pełni sprawnym i gotowym do nawet najdłuższej trasy samochodem.

Sprawdź również inne nasze usługi :