mercedes

Niewiele samochodów może pochwalić się taką renomą jak modele marki Mercedes. Niemiecka jakość, doskonałe jednostki napędowe, wyjątkowy komfort i legendarna wręcz odporność na zużycie sprawiają, że po samochody Mercedesa rokrocznie sięgają miliony konsumentów. Niektórzy decydują się na nowe pojazdy prosto z salonu, podczas gdy inni kupują nawet kilkunastoletnie egzemplarze. Wszyscy jednak oczekują, że ich auto będzie doskonale się sprawdzało w każdych warunkach i – jak na Mercedesa przystało – wygodnie dowiozą ich do celu. By tak się stało, konieczne jest jednak regularne i profesjonalne serwisowanie.

Serwis Mercedes Tychy

Mercedesy, podobnie jak samochody innych producentów, wymagają regularnego wykonywania czynności serwisowych. Faktycznie, odpowiednio zadbane i doglądane, potrafią osiągać rekordowe przebiegi i zapewnić swoim użytkownikom lata bezproblemowej jazdy. Trzeba jednak zauważyć, że wraz z postępem technologicznym, wzrosło również skomplikowanie samych pojazdów tej marki. Dlatego dzisiaj zarówno jednostki napędowe, ich osprzęt, jak i elementy systemu klimatyzacji, zawieszenia czy układu kierowniczego są elektronicznie sterowane i poddane pracy komputera pokładowego. Nowe modele Mercedesa nie mają więc już wiele wspólnego, z dawnymi prostymi Dieslami, z którymi mógł poradzić sobie praktycznie każdy mechanik wyposażony w komplet narzędzi. Nowoczesne samochody tej marki spełniają najbardziej restrykcyjne normy dotyczące emisyjności spalin, przyspieszają dynamiczniej niż kiedykolwiek i bardzo komfortowo przewiozą Cię do miejsca docelowego, ale czuwa nad tym cała gama systemów, która zaniedbana potrafi ulec awarii i zawieźć Cię w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli więc zależy Ci na bezproblemowym użytkowaniu Mercedesa, to nie możesz zaniedbać jego serwisu.

Fachowy serwis Mercedes Tychy – czyli jaki ?

W związku ze skomplikowaniem konstrukcji samochodów tej marki, a także nieco odmiennymi od konkurencji rozwiązaniami technicznymi, nie każdy mechanik może zaproponować Ci fachowy serwis Mercedesa. Szczególnie w odniesieniu do nowocześniejszych modeli, gdzie nawet takie drobne czynności, jak wymiana oleju czy klocków hamulcowych muszą być wprowadzone do komputera, w przeciwnym razie kierowca będzie narażony na nawracające komunikaty o błędach, a nawet na notoryczne włączanie się trybu awaryjnego. Działanie takie ma zapobiec pracy silnika w nieoptymalnych warunkach, więc sprzyja jego niezawodności, ale wymaga specjalnego podejścia.

Specjalista, któremu zechcesz powierzyć swojego Mercedesa, powinien mieć dostęp do fabrycznego łącza komputerowego i oprogramowania pozwalających na obsługę samochodów tej marki. Dzięki temu jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań może wykonać pełną diagnostykę i dokładnie sprawdzić wskazany element w samochodzie. Oczywiście niezbędne jest także doświadczenie, odpowiednie narzędzia oraz dostępność części zamiennych.

Serwis Mercedes Tychy – dlaczego z nami ?

Jeśli już od dłuższego czasu jesteś właścicielem Mercedesa, to być może wielokrotnie miałeś już do czynienia z mechanikami, którzy traktowali je jak każdy inny samochód i nie byli w stanie odpowiednio go zdiagnozować czy naprawić. Na szczęście nie musisz już dalej szukać – w naszym serwisie możesz liczyć na kompleksową obsługę. Zajmujemy się Mercedesami od lat, lubimy i rozumiemy samochody tej marki i zgromadziliśmy pełne oprzyrządowanie do ich serwisowania i napraw. Z nami możesz mieć pewność, że każdy serwis, wymiana eksploatacyjna czy naprawa przebiegnie pomyślnie i na dobre zapomnisz o nawracających powiadomieniach i alertach ze strony komputera pokładowego. Oczywiście nie ograniczamy się tylko do samochodów tej marki – u nas wykonasz profesjonalny serwis Peugeot, Citroen, BMW, Audi, Volkswagen oraz innych popularnych marek, mając przy tym pewność, że zawsze bierzemy pod uwagę instrukcje i rozwiązania udzielane przez producentów. Wyjeżdżając z naszego serwisu, za każdym razem możesz mieć pewność, że Twój samochód jest w pełni gotowy do trasy, w którą postanowisz go zabrać – niezależnie od celu i tego, jak wiele Cię od niego dzieli.

Sprawdź również inne nasze usługi :