Prawdziwym przełomem dla silników samochodowych, zwłaszcza Diesla, okazało się wprowadzenie turbosprężarek. Umożliwiły one wyraźne podniesienie mocy i momentu obrotowego, dostępnych nawet w niskim zakresie obrotów, przy zachowaniu dotychczasowej pojemności skokowej i bez wyraźnego wpływu na spalanie – często je nawet obniżając. Nic więc dziwnego, że dzisiaj turbosprężarki są praktycznie nieodzownym osprzętem samochodów z silnikiem wysokoprężnym, a także bardzo często spotykanym w Dieslach. Niestety, są one również dość delikatne – zwłaszcza w porównaniu z „pancernymi” jednostkami napędowymi Diesla. Na szczęście uszkodzona turbosprężarka nie musi oznaczać konieczności kosztownej wymiany i możliwa jest jej skuteczna regeneracja.

Regeneracja turbosprężarki Tychy – dlaczego konieczna?

Turbosprężarki są narażone na pracę w naprawdę ciężkich warunkach – znoszą wysokie temperatury, duże ciśnienie doładowania, nieprawidłowe użytkowanie (np. intensywne przyspieszanie, zanim jeszcze rozgrzeje się olej silnikowy) i kręcą się do naprawę niebotycznych obrotów. W dodatku wszelkie zaniedbania, jak chociażby zbyt duże interwały pomiędzy wymianami oleju, mszczą się na nich wyjątkowo mocno. Pomimo solidnej budowy, turbiny z czasem ulegają zużyciu, które zaczyna manifestować się dymieniem podczas przyspieszania, nierówną pracą, emitowanym hałasem czy niższą wydajnością. Ignorowanie objawów zużycia i dalsza eksploatacja silnika z uszkodzoną turbosprężarką może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, włącznie z jej zatarciem lub zniszczeniem jednostki napędowej na skutek rozbiegania się silnika. Dlatego, jeśli zauważasz, że Twoje turbo pracuje w nienaturalny sposób, to nie zwlekaj z jego diagnostyką i oddaniem do regeneracji. 

Czy regeneracja turbosprężarki Tychy to dobre rozwiązanie?

Z pewnością większość uszkodzonych czy zużytych części w swoim samochodzie wymieniasz na nowe, co gwarantuje spokojną i bezproblemową eksploatację przez bardzo długi czas. W przypadku turbosprężarki to nie takie oczywiste – tu głównym problemem mogą być bardzo wysokie koszty nowego podzespołu, wynoszące czasem nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że nie ma zamienników turbin, dlatego za każdym razem nabywamy oryginalny podzespół, co niestety potrafi być kosztowne. W przypadku starszych modeli pojazdów mogą występować również problemy z dostępnością, niezależnie od ceny, jaką właściciel mógłby zapłacić. 

Odpowiedzią na obawy użytkowników, związane z wysokimi kosztami, jest regeneracja turbosprężarki. Dobrze przeprowadzona pozwala na przywrócenie jej fabrycznych parametrów i bezproblemową pracę przez kolejnych kilka lat. Za taką usługę płaci się zazwyczaj zaledwie ułamek ceny nowego podzespołu i można powiedzieć, że nie występują żadne różnice w funkcjonowaniu. Warunkiem jest jednak profesjonalnie wykonana regeneracja.

Fachowa regeneracja turbosprężarek Tychy

Nie każdy warsztat mechaniki samochodowej podejmie się regeneracji turbosprężarek, a jeszcze mniej może zapewnić jej poprawne wykonanie. Niestety na rynku nie brakuje również firm, które nierzetelnie wykonują zlecone remonty turbin, w rezultacie można natknąć się na niezbyt pozytywne opinie dotyczące regeneracji. Profesjonalista powinien nie tylko dysponować doświadczeniem, ale również specjalistycznym sprzętem i kompletem części zamiennych do naprawianego modelu turbosprężarki. Tylko wtedy wykona poprawnie naprawę, co znajdzie potwierdzenie w udzielanej gwarancji.

Regeneracja turbosprężarek Tychy – z nami warto!

Jeśli więc turbina w Twoim samochodzie wymaga przeglądu lub naprawy, to powinna zainteresować Cię nasza oferta. Jako doświadczony mechanik samochodowy, któremu zaufało już setki klientów, dysponujemy wszystkim, co niezbędne, by fachowo zająć się regeneracją turbosprężarki Tychy w Twoim samochodzie i przywrócić jej na długo fabryczną wydajność. Zgłoś się więc do nas i przekonaj się, jak dobrze może jeszcze funkcjonować Twój samochód i jak przyjemna może być znowu jego eksploatacja.

Sprawdź również inne nasze usługi :