Jednym z najważniejszych elementów eksploatacyjnych samochodu, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać, jest filtr paliwa. Ten niewielki element ma ogromny wpływ na trwałość i funkcjonowanie układu wtryskowego Twojego samochodu – niezależnie czy mówimy o samochodzie z silnikiem wysokoprężnym czy o napędzie benzynowym. Regularna wymiana to przepis na bezproblemową jazdę i długą niezawodność, więc nie warto bagatelizować tego elementu. W naszym warsztacie dokonasz kompleksowej wymiany tego i nie tylko filtra w Twoim samochodzie.

Wymiana filtrów paliwa Tychy – dlaczego?

Samochody stają się coraz bardziej skomplikowane, co przekłada się na bardziej efektywne spalanie każdego litra paliwa wlewanego do baku. Układy wtryskowe, nie tylko w jednostkach Diesla, stają się coraz precyzyjniejsze i działają pod coraz większym ciśnieniem. Przekłada się to na większą moc i moment obrotowy silnika, niższe spalanie i mniejszą emisję szkodliwego CO2. Niestety, ma to również swoje nieco ciemniejsze strony – jednostki z bezpośrednim wtryskiem czy systemem Common Rail są bardzo wrażliwe na jakość użytkowanego paliwa, a ewentualna naprawa uszkodzonego systemu potrafi przekroczyć nawet wartość samochodu (jeśli mówimy o egzemplarzach kilkunastoletnich). Co gorsza, jakość paliw na naszych stacjach paliw wciąż potrafi być zróżnicowana i nie zawsze możemy zapewnić sobie paliwo najwyższej jakości. I właśnie przed uszkodzeniem delikatnych elementów układu wtryskowego chroni filtr paliwa, którego zadaniem jest zatrzymanie najmniejszych nawet zanieczyszczeń przed dostaniem się do listwy wtryskowej. Jednak, jak każdy filtr, z czasem ulegają one zapchaniu i przestają funkcjonować poprawnie.

Jak często powinna być przeprowadzana wymiana filtrów paliwa Tychy?

Jeśli masz dostęp do instrukcji wydanych przez producenta Twojego samochodu, to warto przyjrzeć się jego zaleceniom dotyczącym wymiany filtra paliwa. Mogą być one różne, w zależności od rodzaju paliwa, mocy silnika, producenta części czy marki samochodu, ale najczęściej mieszczą się w zakresie 30 do 120 tysięcy kilometrów. Z uwagi na możliwe odkładanie się części stałych znajdujących się w paliwie (szczególnie zimą) zalecane jest jednak profilaktyczne wymienianie tego elementu co najmniej raz w roku – najlepiej przed nadejściem zimy. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów z silnikiem wysokoprężnym, w których odkładająca się parafina może uniemożliwiać prawidłowy przepływ oleju napędowego w mroźne dni, co może prowadzić do problemów z rozruchem silnika, a nawet do całkowitego uniemożliwienia jazdy.

Wymiana filtra paliwa Tychy – jak się za to zabrać?

Jeszcze kilka dekad temu wielu kierowców samodzielnie zabierało się za wymianę filtrów w swoich samochodach. Dzisiaj jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane – coraz większy osprzęt silnika powoduje utrudniony dostęp do filtra, ponadto często niezbędne są specjalistyczne narzędzia, np. klucze o nietypowych rozmiarach. Ponadto coraz mniej użytkowników ma czas i zacięcie techniczne, by samodzielnie zabrać się za taką wymianę. Dlatego osobom, którym zależy na fachowej i szybkiej wymianie, zalecamy, aby skorzystały z naszych usług i oddały samochód w nasze ręce.

Wymiana filtrów paliwa Tychy – dlaczego u nas?

Jeśli zdecydujesz się na oddanie swojego samochodu w nasze ręce, to nie tylko zyskasz pewność, że filtr w Twoim samochodzie zostanie wymieniony profesjonalnie i szybko, ale również skorzystasz z bogatej oferty części zamiennych, jaką znajdziesz w naszym warsztacie. Wykonamy również inne niezbędne dla funkcjonowania Twojego samochodu usługi jaka filtra klimatyzacji, aż po poważniejsze naprawy, w tym remonty jednostki napędowe. Oddaj więc swój samochód do naszego warsztatu i zyskaj pewność, że po wyjeździe będzie gotowy do ciężkiej pracy przez kolejne miesiące. Przekonaj się, że wysokiej jakości usługi serwisowe mogą mieć naprawdę przystępne ceny, a udzielana przez nas gwarancja da Ci spokojną i bezpieczną eksploatację Twojego samochodu!

Sprawdź również inne nasze usługi :