Automatyczne skrzynie biegów stopniowo zyskują uznanie wśród klientów również w naszym kraju. Nic dziwnego, ponieważ coraz więcej kierowców, którzy mieli okazję skorzystać z tego rozwiązania, nie wyobraża sobie powrotu do tradycyjnych skrzyń manualnych szczególnie, jeśli sporo poruszają się w ruchu miejskim. Choć są one bardziej kosztowne w naprawach i wrażliwsze na niewłaściwy środek smarujący, to dzięki poprawnie wykonywanej konserwacji można zapewnić im wieloletnią niezawodność, bez kłopotliwych awarii. Bardzo dużo zależy np. od oleju i sposobu jego wymiany – dlatego my oferujemy wyłącznie dynamiczną wymianę. Dlaczego to rozwiązanie również dla Twojego auta? Jakie ma zalety i dlaczego warto skorzystać z tej usługi w naszym serwisie?

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni Tychy

Właściwie niezależnie od tego, jaki rodzaj automatycznej skrzyni znajduje się w Twoim samochodzie – czy to CVT, DSG, skrzynia sekwencyjna czy „tradycyjny” automat hydrokinetyczny – na jej stan ma ogromny wpływ olej, wykorzystywany do jej smarowania. Niestety, jego wymiana jest dość często pomijana przez użytkowników i, co gorsza, również ignorowana przez mechaników. Sami producenci niekiedy również utrwalają w tym przekonaniu użytkowników samochodów, deklarując, że nie ma potrzeby wymiany oleju przez cały okres eksploatacji pojazdu. Producenci środków smarnych mówią jednak co innego i wskazują na to, że gromadzące się w czasie eksploatacji nagary i osady, a także utrata przez olej właściwości smarnych i zdolności do skutecznego przenoszenia temperatur prowadzą do przedwczesnego zużywania się delikatnych elementów skrzyni automatycznej. Jeśli już dojdzie do awarii, to koszty napraw liczone są najczęściej w tysiącach złotych. Dlatego tak ważne jest dbanie o stan oleju w skrzyni. Jednak zwykła wymiana często okazuje się niewystarczająca.

Budowa skrzyni automatycznej, w tym liczne zakamarki, przewody prowadzące do filtrów czy sterownika, powoduje, że standardowa wymiana oleju, polegająca na otwarciu korka spustowego i oczekiwaniu, aż wyleje się zużyty olej, nie jest zbyt skutecznym sposobem na wymianę. Ocenia się, że w ten sposób można wymienić zaledwie 40 do 60% starego oleju. Mowa więc właściwie raczej o rozmieszaniu go z nowym, a nie o kompleksowej wymianie. Niestety również większość zanieczyszczeń i osadów również pozostaje we wnętrzu skrzyni, już od samego początku ograniczając skuteczność nowego środka smarnego. Najgorzej jest jednak w sytuacji, kiedy nie wiemy jaki olej znajdował się do tej pory w układzie – zmieszanie dwóch płynów o różnych parametrach i właściwościach smarnych może skończyć się nawet poważną awarią. Dlatego o wiele rozsądniejszą opcją dla właścicieli automatycznych skrzyń biegów jest wymiana dynamiczna. Na czym dokładnie polega ta usługa?

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni Tychy

Dzięki dynamicznej wymianie oleju Tychy możliwe jest niemal 100% usunięcie starego środka, a stosowane dodatkowo środki czyszczące, pozwalają na dogłębne zlikwidowanie zanieczyszczeń zalegających we wnętrzu skrzyni. Dynamiczna wymiana polega na podłączeniu skrzyni do stacji wymiany, uruchomieniu silnika i odbiorze starego oleju przez stację i wtłaczanie w jego miejsce tej samej ilości nowego środka smarnego. Podczas całego tego procesu w skrzyni utrzymuje się taka sama, prawidłowa ilość oleju. Procesowi temu zawsze towarzyszy wymiana filtrów oleju Tychy, dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że ich skrzynia pracuje dokładnie w takich samych warunkach, jak o wyjeździe z fabryki.

Wymiana oleju Tychy – dlaczego z nami?

Jako świetnie wyposażony i doświadczony warsztat samochodowy wykonaliśmy już setki prac konserwacyjnych, wymian filtrów i oleju w skrzyniach automatycznych. Jesteśmy przekonani, że również Tobie będziemy w stanie zaoferować wysokiej jakości usługę, która idealnie trafi w potrzeby Twojego samochodu. Wykonujemy nie tylko dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów, ale również diagnostykę i inne prace niezbędne do prawidłowej eksploatacji samochodów.

Sprawdź również inne nasze usługi :