wymiana klocków hamulcowych tychySprawne hamulce to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Dlatego tak istotna jest regularna analiza stanu i stopnia zużycia klocków i tarcz hamulcowych, wraz z pozostałymi elementami układu hamulcowego. Nawet najmniejsze odstępstwa od normy w ich obrębie mogą znacząco wpływać na skuteczność hamowania, dlatego tak ważna jest wymiana zużytych klocków i tarcz, zanim jeszcze ich zużycie będzie wpływało na bezpieczeństwo. Zobacz, jak to robimy w naszym serwisie i dlaczego sprawne hamulce są takie ważne.

 

Wymiana klocków hamulcowych Tychy

Klocki hamulcowe mają ogromny wpływ na funkcjonowanie układu hamulcowego. To właśnie one są dociskane do powierzchni tarczy, powodując jej zatrzymywanie (wraz z kołem) i bezpieczne wytracanie prędkości przez samochód. W związku z pełnioną funkcją na klocki hamulcowe oddziałuje ogromna siła, ponadto ulegają one znacznemu nagrzewaniu podczas hamowania. Z uwagi na charakter ich pracy najczęściej wykonywane są z mieszanek łączących miękkość i elastyczność z odpornością na ścieranie. 

Im miększe klocki, tym prawdopodobniej skuteczniejsze hamowanie, ale szybsze zużycie, natomiast te wykonane z twardej mieszanki wytrzymają dłużej, ale są mniej wydajne i często hałaśliwe podczas pracy. Ważne jest również ich prawidłowe zainstalowanie w samochodzie – tak, aby nie przemieszczały się one podczas pracy, co mogłoby prowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas hamowania. Kierując się do naszego serwisu, masz pewność, że wymianą Twoich klocków zajmą się doświadczeni fachowcy, którzy nie tylko wykonają poprawnie tę czynność, ale również zwrócą uwagę na pozostałe elementy układu, oceniając ich stan oraz w razie konieczności polecą podjęcie dodatkowych działań profilaktycznych.

Wymiana tarcz hamulcowych Tychy

Tarcze hamulcowe to, obok klocków, drugi najczęściej ulegający zużyciu element układu hamulcowego. To właśnie to nich dociskane są klocki, a wirująca razem z osią tarcza jest wyhamowywana, dzięki czemu samochód może wytracać swoją prędkość. Występują różne rodzaje tarcz – pełne, wentylowane, nawiercane, a nawet wykonywane są one z różnych materiałów i stopów metali, ale zawsze oddziałują na nie znaczne siły i w istotnym stopniu są one narażone na przegrzewanie.

Z czasem nawet najlepsza tarcza ulega zużyciu – starciu, odkształceniom, wyrobieniu się progów czy pofałdowaniu. Niekiedy nawet jednorazowe wydarzenie, jak np. wjechanie w kałużę, może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń tarczy. I choć jej wymiana może okazać się kosztowna, to jest to działanie niezbędne dla bezpieczeństwa podczas podróży. Uszkodzone tarcze hamulcowe wpływają na obniżenie sprawności całego układu, ale mogą nawet pęknąć podczas gwałtownych manewrów, pozostawiając kierowcę całkowicie bez możliwości wyhamowania samochodu. Dlatego tak ważne jest, by w obliczu jakichkolwiek nieprawidłowości w obrębie tarcz hamulcowych udać się do profesjonalnego serwisu na przegląd tego ważnego elementu. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że w razie potrzeby Twoje hamulce zadziałają poprawnie.

Wymień tarcze i klocki z nami

W naszym zakładzie od lat zajmujemy się naprawą i diagnostyką pojazdów. Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową obsługę każdemu klientowi, niezależnie od tego, jakim samochodem jeździ i z jakim problemem do nas się udaje. Chociaż wymiana elementów układu hamulcowego – jak klocki czy tarcze – może wydawać się łatwa i pozbawiona większych wyzwań, to w rzeczywistości od szczegółów zależy całkiem sporo. Jeśli chcesz więc mieć pewność, że wymiana zostanie wykonana profesjonalnie, a przy okazji wykonujący ją mechanicy ocenią stan całego układu w Twoim samochodzie i podpowiedzą, na co warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 

Gwarantujemy, że po wyjeździe od nas Twoje hamulce wymienione w Tychach będą działały poprawnie, a ponadto wykonujemy innego rodzaju usługi związane z mechaniką pojazdową, jak np. wymiana łańcucha rozrządu, paska czy wiele innych usług, dzięki którym Twój samochód będzie w pełni sprawny i funkcjonalny. Każdą z wykonanych usług obejmuje gwarancja, co daje Ci pewność, że Twój samochód Cię nie zawiedzie podczas jazdy. Zapraszamy!

 

Sprawdź również inne nasze usługi :