wulkanizacja tychy

Niezależnie od tego, czy przebiłeś oponę w swoim samochodzie, czy chcesz po prostu wymienić stary egzemplarz na coś nowszego albo wraz z nadejściem kolejnego sezonu musisz założyć „zimówki” lub opony letnie, przyda Ci się pomoc doświadczonego wulkanizatora. Opony to element, od którego zależy naprawdę wiele – to jedyne miejsce, w którym Twoje auto ma połączenie z nawierzchnią, co sprawia, że ich stan przekłada się bezpośrednio na Twoje bezpieczeństwo na drodze. Dlatego, jeśli robić cokolwiek przy oponach, to tylko oddając je w ręce profesjonalnego zakładu zajmującego się wulkanizacją Tychy.

Wulkanizacja Tychy – fachowiec to podstawa

Nawet jeśli nie myślisz o wymianie swoich opon, warto byś od czasu do czasu poświęcił im chwilę i ocenił czy wszystko z nimi w porządku. Sprawdzenie ciśnienia, poszukiwanie odkształceń, nacięć i innych defektów to podstawa, by mieć pewność, że ogumienie w Twoim samochodzie jest gotowe do następnej wyprawy. Nawet najmniejsze odstępstwo od normy powinno skłonić Cię do odwiedzenia wulkanizatora – podczas jazdy (a zwłaszcza z większymi prędkościami) na oponę działają ogromne siły, które mogą spowodować jej uszkodzenie czy nawet rozerwanie, a w rezultacie doprowadzić do wypadku. Niezależnie od sposobu eksploatacji i regularnie wykonywanych kontrolach, opony również zużywają się, co powoduje, że średnio po 3 – 4 latach użytkowania bieżnik jest w nich na tyle starty, że klasyfikują się do wymiany. Wówczas również przyda się wulkanizacja Tychy, świadczona przez profesjonalistów.

Wymiana opon Tychy

Wbrew pozorom wymiana opon to nie jest tak prosty zabieg, jak mogłoby się wydawać. Trzeba wykonać szereg dodatkowych czynności, aby zapewnić, że nowe opon będą bezproblemowo funkcjonowały. Po zdjęciu ich poprzedników trzeba dokładnie ocenić stan techniczny felg, aby wykryć wszelkie odkształcenia czy uszkodzenia. Następnie nanoszony na nie jest środek smarny, ułatwiający naciągnięcie nowej opony na maszynie – działa on również konserwująco na gumę, co spowalnia procesy starzenia i uszczelnia miejsce łączenia z felgą. Kolejnym krokiem jest napompowanie opony, wykonanie testu szczelności i sprawdzenie na maszynie czy jest ona prawidłowo wyważona. W razie konieczności dokładane są kolejne ciężarki, aż do uzyskania równowagi. To ważny etap, bowiem problemy z wyważeniem mogą przekładać się na niższy komfort jazdy, jak i na szybsze zużywanie się elementów zawieszenia i układu kierowniczego.

Wymiana opon Run on Flat Tychy

Szczególnym rodzajem opon są tzw. Run on Flat, czyli modele umożliwiające bezpieczną jazdę nawet po przebiciu i utracie ciśnienia w oponach. Oczywiście nie ma mowy o normalnej jeździe, a jedynie dojechaniu do najbliższego wulkanizatora w określonych warunkach (m.in. nie przekraczając określonej przez producenta prędkości), jednak jest to coraz chętniej wybierane przez kierowców rozwiązanie. Wymiana opon DTS Tychy to jedna z coraz częściej wykonywanych przez nas usług, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające kontynuowanie jazdy po przebiciu. Warto wiedzieć, że taka wymiana jest jeszcze trudniejsza i wymagająca, m.in. z uwagi na umocnione boki opony.

Wymiana opon ROF Tychy – z nami masz pewność, że się uda 

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje opony są prawidłowo wymienione bądź profesjonalnie naprawione, to skorzystaj z naszej oferty. Usługami wulkanizacyjnymi w Tychach zajmujemy się już od lat i mamy niezbędny sprzęt i doświadczenie, by podjąć się każdego zadania, a co najważniejsze – wykonać go prawidłowo i szybko. Nie straszne nam nawet najnowsze opony wykonane w technologii Rof czy DTS, możemy także zaoferować Ci model, który najlepiej będzie sprawdzał się w Twoim samochodzie. Ponadto wykonujemy również inne usługi serwisowe i naprawcze jak wymiana amortyzatorów, tarcz i klocków hamulcowych, geometrię kół, aż po poważne remonty silnika. Jedno jest pewne – oddając w nasze ręce Twój samochód, zyskujesz pewność, że z naszego warsztatu wyjedzie sprawny i gotowy do dalszej drogi!

Sprawdź również inne nasze usługi :