Prawidłowo działające zawieszenie w samochodzie wpływa nie tylko na komfort jazdy podczas podróżowania samochodem, ale co znacznie ważniejsze, przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze. Pokonywanie nierówności, wchodzenie w zakręty czy stabilność w każdych warunkach w głównej mierze uzależnione są od poszczególnych elementów zawieszenia, w tym od stanu amortyzatorów. Wymieniając ten element, warto zwrócić uwagę nie tylko na markę i jakość stosowanych zamienników, ale również na profesjonalny montaż, który jest niezbędny, by mieć pewność, że nowe amortyzatory będą funkcjonowały poprawnie i niezawodnie. W naszym serwisie zadbasz kompleksowo o wszystkie elementy zawieszenia, w tym o wymianę amortyzatorów.

Wymiana amortyzatorów Tychy – kiedy?

Chociaż amortyzatory są kluczowe dla prawidłowego zachowania naszego samochodu na drodze, to większość kierowców nie jest w stanie samodzielnie zauważyć, kiedy zaczynają one odmawiać posłuszeństwa. Dzieje się tak, ponieważ amortyzatory bardzo często ulegają stopniowemu zużyciu, przez co się przyzwyczajamy do ich pogarszającej się sprawności. Nierówności są tłumione coraz gorzej, ale z jednej strony maskują to sprężyny, a z drugiej zmiany zachodzą niemal niezauważalnie. Dlatego właśnie tak istotne jest regularne wykonywanie badań diagnostycznych, w których między innymi poddawana próbie jest wydajność zawieszenia. Oprócz wskazań maszyny diagnostycznej na konieczność wymiany amortyzatorów mogą wskazywać również wycieki z amortyzatorów, widoczna korozja w znacznym stopniu czy słyszalne stuki podczas pracy zawieszenia. Chociaż oznacza to niemały wydatek, to nie warto zwlekać, bowiem od pracy amortyzatorów zależy bezpieczeństwo – tak Twoje i Twojej rodziny, jak i innych uczestników ruchu.

Wymiana amortyzatorów Tychy – na co zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedniego amortyzatora do swojego samochodu, warto przede wszystkim kierować się zaleceniami producenta w tym zakresie. Chociaż na rynku mogą być dostępne zamienniki do Twojego samochodu o nieco innej charakterystyce albo wykonane w innej technologii (np. olejowe zamiast gazowych), to tylko zastosowanie takich, jak zaleca producent auta, gwarantuje poprawne funkcjonowanie zawieszenia i właściwe zachowanie się samochodu na drodze. Warto wspomnieć o tym, że samo zawieszenie jest niezwykle złożone i składa się na nie wiele współpracujących elementów, dlatego zmiana charakterystyki pracy jednego z nich może przełożyć się na trwałość kolejnych. Jeśli w Twoim samochodzie już zainstalowane były zamienniki i nie wiesz, jakie amortyzatory powinny być w nim zainstalowane, to z pomocą przyjdą Ci katalogi części, gdzie znajdziesz więcej informacji. Każdy dobry mechanik powinien mieć do nich dostęp i pomóc Ci w dopasowaniu amortyzatorów zgodnych z  zaleceniami producenta. Oczywiście, jeśli chcesz „stuningować” swój samochód, to również jest to wykonalne, ale warto mieć na uwadze, że konieczne będą większe modyfikacje niż tylko zmiana amortyzatorów.

Wymiana amortyzatorów Tychy – dlaczego z nami?

Jako prężnie działający i doskonale wyposażony warsztat samochodowy jesteśmy w stanie kompleksowo zająć się zawieszeniem Twojego samochodu. Niezależnie od tego, jakim autem jeździsz, dopasujemy dla Ciebie optymalny rodzaj amortyzatorów, by dać Ci pewność, że będzie działało dokładnie tak, jak po wyjeździe z fabryki. Nasi doświadczeni pracownicy zawsze z należytym profesjonalizmem podchodzą do każdej wymiany i każdego zlecenia, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnego osprzętu mamy pewność go do geometrii zawieszenia po wymianie jego elementów. U nas wykonasz również szereg innych napraw i wymian jak wymiana tarcz hamulcowych i klocków, wulkanizację, dynamiczną wymianę oleju, wymianę paska czy łańcuszka rozrządu itp. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój samochód trafia w profesjonalne ręce, to zapraszamy Cię do skorzystania z naszych usług. Na każdą z wykonanych prac dajemy pisemną gwarancję, dając Ci pewność, że Twój samochód będzie funkcjonował poprawnie bez żadnych problemów

Sprawdź również inne nasze usługi :