Układ hamulcowy w aucie to jeden z najważniejszych podzespołów, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu. Do jego sprawności należy przykładać ogromną wagę, ponieważ to właśnie hamulce mają za zadanie zatrzymać pędzące auto, aby uniknąć kolizji lub zderzenia. Jest to jednak dosyć złożony system i intensywnie eksploatowany podczas jazdy, dlatego wymaga regularnego serwisowania. Jeżeli szukasz sprawdzonego mechanika, który specjalizuje się w naprawie układów hamulcowych, to dobrze trafiłeś! Możemy zaproponować Ci wysokiej jakości usługi, profesjonale podejście oraz przystępne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!

Naprawa układów hamulcowych Tychy – co warto o nim wiedzieć?

Sprawnie działające hamulce są niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu. Podobnie jak o inne podzespoły, warto o szczególnie o nie dbać. Podstawą jest odpowiedni styl jazdy – należy unikać gwałtownego hamowania bez przyczyny, ponieważ powoduje to szybsze zużywanie klocków. Jeżeli jest to możliwe, lepiej hamować silnikiem – szczególnie na długich zjazdach. Należy też unikać ciągłego trzymania nogi na pedale, ponieważ prowadzi to bezpośrednio do przegrzania układu. Bardzo ważne są też regularne przeglądy oraz kontrola płynu hamulcowego – należy go wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta lub nawet częściej, jeżeli hamulce użytkowane są bardzo intensywnie. Odgrywa on bardzo ważną rolę, ponieważ ma właściwości higroskopijne i pochłania wilgoć, która nie tylko zmniejsza skuteczność hamowania, ale też może spowodować korki parowe i wpadnięcie w podłogę, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Podczas okresowych serwisów, warto poprosić mechanika, aby dokładnie obejrzał system hamulcowy – to zaledwie chwil, a może uchronić przed poważniejszą awarią, która z pewnością pociągnęłaby za sobą większe koszty. Jednak dbanie o układ hamulców przede wszystkim zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Naprawa układów hamulcowych Tychy – kiedy jest obowiązkowa?

Nawet najlepiej zadbany układ hamulcowy z czasem się zużywa – klocki oraz tarcze ocierają o siebie przy każdym hamowanie, więc należy je raz na jakiś czas wymienić. Zazwyczaj wytrzymują one do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, jednak lepiej nie czekać z ich wymianą do ostatniego momentu. Grubość klocków powinna być regularnie sprawdzana. Po czym możesz poznać, że to już pora, aby oddać auto w ręce specjalistów? Do najczęstszych objawów awarii układu hamulcowego zalicza się piszczenie hamulców lub drganie kierownicy podczas hamowania. Niepokojącym symptomem jest nagrzewanie się felgi w czasie jazdy, co może być spowodowane zablokowaniem się hamulców. Do innych objawów należy wpadanie pedała hamulca w podłogę czy ubytki płynu hamulcowego. Podczas okresowych przeglądów często diagnozuje się nieprawidłowe cofanie się tłoczka hamulcowego albo też zużycie powierzchni ciernej. W takiej sytuacji także niezbędna jest wymiana hamulców. Do innych usterek układu hamulcowego zalicza się awarię hamulca ręcznego lub blokowanie się kół podczas gwałtownego hamowania, co może świadczyć o awarii ABS.

Naprawa układów hamulcowych Tychy – nasza oferta

Zauważasz niepokojące objawy, które mogą świadczyć o awarii układu hamulcowego, a może po prostu chciałbyś umówić się na okresową kontrolę? Z chęcią Ci pomożemy! Zajmujemy się serwisem oraz naprawą układów hamulcowych Tychy. Świadczymy kompleksowe i profesjonalne usługi. Na samym początku zazwyczaj przeprowadzamy szczegółową diagnostykę wszystkich podzespołów oraz weryfikujemy skuteczność działania układu hamulcowego. Serwis ten obejmuje między innymi test działania hamulca awaryjnego, sprawdzenie poziomu płynu, analizę szczelności obwodu hydraulicznego czy weryfikację działania świateł hamowania. Po szczegółowej diagnostyce oraz zauważeniu jakichkolwiek nieprawidłowości przechodzimy do wymiany konkretnych podzespołów. Nasz warsztat samochodowy jest nowoczesny oraz bogato wyposażony, dzięki czemu możemy zaoferować Ci profesjonalne usługi.

Sprawdź również inne nasze usługi :