Silnik to niejako „serce” każdego samochodu. Jest najważniejszym podzespołem, o który należy odpowiednio dbać, aby w przyszłości uniknąć bardzo kosztownych remontów. Jednak niekiedy mimo regularnego serwisowania auta i otaczania go odpowiednią troską, silnik ulega awarii. Przyczyną uszkodzeń mogą być zarówno wady technologiczno-konstrukcyjne lub wiek auta, jak i jego niewłaściwa eksploatacja. Sama naprawa silnika to jedno z najbardziej skomplikowanych zadań, które wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Dużym wyzwaniem jest nawet zdiagnozowanie usterki, ze względu na dużą ilość podzespołów, które mogły ulec awarii. Jeżeli podejrzewasz, że z Twoim silnikiem jest coś nie tak, z chęci Ci pomożemy. Podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych zadań, gwarantując profesjonalne wykonanie usługi. Zachęcamy do kontaktu!

Naprawa silników samochodowych Tychy – najczęstsze przyczyny awarii

Silnik każdego samochodu jest bardzo intensywnie eksploatowanym podzespołem. W trakcie swojej pracy narażony jest na awarie i usterki. Jednym z popularnych błędów popełnianych przez kierowców jest zbytnie obciążanie silnika – szczególnie, jeżeli jest nierozgrzany. W takiej sytuacji może dojść do zaniku smarowania, co ma niego bardzo negatywny wpływ. Także styl jazdy ma duże znaczenie – nierównomierna i dynamiczna jazda może przyczynić się do awarii. Aby odpowiednio dbać o silnik trzeba pamiętać o regularnej wymianie wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych – warto to robić po przejechaniu 10-25 tyś kilometrów. Ważne jest też kontrolowanie poziomu płynów chłodzących, których zadaniem jest ochrona silnika przed przegrzaniem. Utrzymywanie zbyt dużej temperatury może spowodować pęknięcie głowicy czy zapieczenie pierścieni. Co jeszcze bywa przyczyną awarii? Zaniedbywanie okresowych przeglądów, źle dobrany olej czy też zerwanie paska lub łańcucha rozrządu. Silnik może ulec awarii podczas wypadku komunikacyjnego.

Naprawa silników samochodowych Tychy – kiedy jest potrzebna?

Usterki silnika mogą objawiać się na wiele sposobów, nie powinno się ich bagatelizować, aby nie doprowadzić do całkowitego uszkodzenia tego podzespołu. Jakie objawy powinny wzbudzić Twój niepokój? Między innymi dymienie z rury wydechowej. Jeżeli dym przybiera kolor niebieski połączony jest z ubytkami oleju i może świadczyć o awarii silnika. Natomiast, gdy jest czarny najczęściej spowodowany jest wyeksploatowaną turbiną, niesprawnym wtryskiwaczem lub zanieczyszczonym filtrem. Niekiedy jedynym objawem nieprawidłowego działania silnika jest zapalenie się kontrolki Check Engine – może to wskazywać zarówno na drobne usterki, jak i poważne awarie. Także stukanie dobiegające z silnika może świadczyć o problemach z rozrządem lub z panewkami silnika – wymaga to niezwłocznego udania się do warsztatu samochodowego. Ślady oleju na filtrze powietrza lub wycieki oleju również mogą świadczyć o problemach i także nie powinny być ignorowane. Do innych niepokojących objawów należy nierówna praca silnika, problemy z rozruchem czy zmiana obrotów na biegu jałowym.

Naprawa silników samochodowych Tychy – jak przebiega?

Jeżeli zauważasz w swoim aucie wymienione wyżej objawy lub inne niepokojące symptomy, najlepiej, żebyś niezwłocznie skontaktował się ze specjalistą – powinien tym zająć się dobry mechanik samochodowy, który jest w stanie szybko i sprawnie zdiagnozować usterkę oraz ją naprawić. Jeżeli szukasz warsztatu samochodowego, który wyróżnia się dużym doświadczeniem oraz specjalistyczną wiedzą, dobrze trafiłeś! W zakres naszych usług wchodzi między innymi remont silnika. Posiadamy profesjonalne urządzenia diagnostyczne i nowoczesny sprzęt oraz dysponujemy zespołem wykwalifikowanych pracowników. Ponadto mamy szybki dostęp do zamienników lub oryginalnych części. Możemy zagwarantować Ci sprawną i uczciwą realizację każdego zlecenia. Specjalizujemy się zarówno w podstawowych, jak i bardziej skomplikowanych remontach. Zachęcamy Cię do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu!

Sprawdź również inne nasze usługi :