Prawidłowy poziom ciśnienia w oponach jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów – od niego zależy między innymi przyczepność auta oraz droga hamowania. Zarówno zbyt mocno, jak i niewystarczająco napompowane opony mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Niezależnie czy wybierasz się w długą trasę, czy poruszasz się głównie w okolicach domu, powinieneś regularnie sprawdzać ciśnienie w swoich oponach. Najłatwiejszym sposobem, aby mieć to zawsze pod kontrolą jest montaż czujników TPMS. Jeżeli szukasz sprawdzonych fachowców, którzy się tym zajmują, to dobrze trafiłeś! Z chęcią udzielimy Ci więcej informacji na temat tego praktycznego rozwiązania i zaproponujemy usługę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Montaż czujników TPMS Tychy – czy warto?

Czujniki ciśnienia w oponach często określane są skrótem TPMS z języka angielskiego, co dokładnie oznacza Tire Pressure Monitoring System. Na czym polega ich działanie? Są to niewielkie urządzenia, które montuje się we wnętrzu opony i połączone są z zewnętrzną częścią wentyla. System ten nie potrzebuje żadnego dodatkowego systemu okablowania, ponieważ informacje dotyczące aktualnego ciśnienia w kole przesyłane są do komputera za pomocą fal radiowych. W zależności od modelu oraz marki samochodu mogą one wskazywać dokładną wartość ciśnienia oraz jedynie informować o jego zmianach – między innymi w przypadku przebicia opony lub awarii, gdy traci powietrze.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż czujników w swoim samochodzie? Ponieważ, ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Niewielka utrata ciśnienia w oponach jest praktycznie nie do wychwycenia przez kierowcę, a ma wpływ ma wiele czynników, na przykład takich jak zużycie paliwa, prowadzenie pojazdu, szybkość zużywania się opon czy droga hamowania. Czujniki pozwalają też na szybką reakcję w przypadku awarii ogumienia, co może zapobiec wypadkowi. Bez wątpienia są to akcesoria, które powinny znaleźć się w każdym samochodzie – zarówno osobowym, jak i ciężarowym.

Programowanie czujników TPMS Tychy – co powinieneś wiedzieć?

W nowych samochodach czujnik ciśnienia są wręcz obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. W starszych modelach, a szczególnie w ciężarowych były one montowane na zewnątrz, co nie prezentowało się zbyt atrakcyjnie. Aktualnie coraz częściej stawia się na niewidoczne dla kierowcy czujniki, które montuje się we wnętrzu opony. Pozwalają one nie tylko na monitorowanie ciśnienia, ale też temperatury opon. Aby jednak działały prawidłowo niezbędne jest ich programowanie – zwłaszcza w przypadku zmiany koła lub czujnika. Tzw. kodowanie pozwala zaprogramować moduł sterujący, dzięki czemu rozpoznają one nowy kod i przypisują do prawidłowej pozycji koła. Nowoczesne czujniki zasilane są bateriami, co ma sporo zalet – między innymi brak okablowania – jednak raz na jakiś czas niezbędna jest wymiana baterii. Najczęściej wiąże się to z wymianą zaworu koła oraz ponownym programowaniem czujników. Wyróżnić można trzy sposoby kodowania, których wybór uzależniony jest od marki samochodu.

Montaż czujników TPMS Tychy – postaw na specjalistów

Twój samochód wyposażony jest w czujniki TPMS ? A może dowiedziawszy się o licznych korzyściach, jakie za sobą niosą, chciałbyś zamontować je w swoich oponach? Z przyjemnością Ci pomożemy! Naszą specjalnością jest zarówno montaż, jak i programowanie czujników TPMS. Możemy zaoferować Ci profesjonalną i kompleksową usługę – zajmujemy się montażem czujników nawet w starszych samochodach. Z chęcią udzielimy Ci fachowej porady i pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania do Twoich potrzeb, modelu samochodu oraz budżetu. Instalujemy i serwisujemy niemal wszystkie typy czujników – pracami tymi zajmuje się doświadczony elektronik samochodowy. Posiadamy bogato wyposażony warsztat oraz współpracujemy tylko z wykwalifikowanymi fachowcami. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu – z chęcią odpowiemy na każde pytanie!

Sprawdź również inne nasze usługi :