Pompa wtryskowa to ważny element układu zasilającego silnik spalinowy. Bez niej niemożliwe byłoby dostarczanie paliwa z baku do wtryskiwaczy. Element ten bardzo intensywnie ewaluował przez lata rozwoju motoryzacji – aktualnie w nowoczesnych samochodach stosuje się system Common Rail, czyli bezpośredniego wtrysku paliwa. Pompa wtryskowa podobnie jak inne urządzenia może ulec awarii. Aby jak najdłużej prawidłowo spełniała swoją funkcję, warto pamiętać o jej odpowiedniej eksploatacji. Jeżeli jednak podejrzewasz awarie w układzie wtrysku lub po prostu chcesz upewnić się, czy wszystkie podzespoły w Twoim samochodzie poprawie działają, zapraszamy Cię do kontaktu. Decydując się na skorzystanie z naszych usług możesz liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę.

Regeneracja pompy wtryskowej Tychy – co musisz wiedzieć?

Każdy kierowca jest doskonale świadomy, że aby samochód się poruszał należy dostarczać mu paliwa, jednak nie każdy wie, w jaki sposób zasila ono pojazd, dzięki czemu silnik może pracować. Otóż odpowiada za to właśnie pompa wtryskowa. Składa się ona z kilku współpracujących ze sobą części, które są wrażliwe na zanieczyszczenia. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest tankowanie wysokiej jakości paliwa. Jeżeli chcesz przez długi czas cieszyć się sprawnym systemem wtrysku paliwa, nie powinieneś oszczędzać na paliwie. Na jakość oleju napędowego są szczególnie wrażliwe pompy wysokiego ciśnienia. Należy pilnować, aby jego poziom nigdy nie spadał poniżej ¼ pojemności zbiornika. Ważne są też regularny przeglądy i serwisowanie tego podzespołu. Uważa się, że zarówno przewody, jak i sam zbiornik powinny być czyszczone przynajmniej raz na dziesięć lat. Należy też pamiętać o regularnej wymianie oleju silnikowego i filtrów. Ponadto pompy wtryskowe również źle reagują na pokonywanie jedynie krótkich tras.

Regeneracja pompy wtryskowej Tychy – kiedy jest potrzebna?

Pompy wtryskowe podobnie jak inne podzespoły samochodu mogą ulec awarii. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały, najlepiej jak szybo skontaktujesz się z doświadczonym mechanikiem. Czas ma tu duże znaczenie, ponieważ lekceważenie awarii w układzie wtryskowym może skończyć się awarią całego silnika, a jak wiadomo jego remont jest bardzo kosztowny. Jakie są najpowszechniejsze awarie dotyczące pomp wytryskowych? Jest to między innymi uszkodzony sterownik, wyciek, zużycie sekcji tłoczącej czy zatarcie przestawiacza kąta wtrysku. Pompa wtryskowa wymaga regeneracji również wtedy, gdy jest silnie zanieczyszczona lub niektóre jej części są zarysowane lub wykruszone. Jakie są najczęstsze objawy świadczące o jej awarii? Nieprawidłowo działająca pompa może powodować częste gaśnięcie samochodu oraz szarpnięcia, które wynikają z jej niestabilnej pracy. Niekiedy te oznaki łatwo jest pomylić z uszkodzonymi wtryskami. Gdy dojdzie do całkowitego uszkodzenia pompy, samochód po prostu przestaje jeździć.

Regeneracja pompy wtryskowej Tychy – postaw na profesjonalistów

Regeneracja pompy wtryskowej to skomplikowanie zadanie, które powinno być wykonane w specjalistycznym serwisie. Jeżeli szukasz doświadczonego warsztatu, który oferuje takie usługi, to dobrze trafiłeś. Zarówno sprawdzanie, regulacja, jak i regeneracja pomp wtryskowych to nasza specjalność. W razie potrzeby zajmujemy się również wymianą elektrozaworu w pompie wtryskowej. Do całego procesu regeneracji podchodzimy bardzo starannie i rzetelnie, a po jego wykonaniu poddajemy urządzenie testom. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku, przekazujemy ją klientowi. Dzięki temu, że dysponujemy doświadczonym zespołem pracowników oraz warsztatem wyposażonym w nowoczesne narzędzia, możemy podjąć się naprawy każdej usterki. Nasze usług są kompleksowe – w zakres wchodzi także regeneracja wtryskiwaczy paliwa oraz innych podzespołów samochodu. Decydując się na współpracę z nami, otrzymujesz gwarancję, że praca zostanie wykonana szybko, sprawnie i profesjonalnie. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu – chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji oraz posłużymy fachową radą

Sprawdź również inne nasze usługi :