Chociaż w ostatnich latach stan polskich dróg uległ znaczącej poprawie, to wciąż na niektórych odcinkach pozostawiają one sporo do życzenia. Dziury, progi zwalniające, przejazdy kolejowe czy wysokie chodniki sprawiają, że zawieszenie i elementy układu kierowniczego w naszych samochodach nie mają łatwego życia. Oprócz standardowych i łatwych w usunięciu usterek, jak luzach w końcówkach drążków kierowniczych czy drążkach stabilizatora, z czasem mogą pojawić się problemy ze strony przekładni kierowniczej, znanej również jako maglownica. Na szczęście zazwyczaj nie oznaczają one konieczności wymiany tego kosztownego elementu, ponieważ możliwa jest jej skuteczna regeneracja.

Regeneracja przekładni kierowniczej Tychy – dlaczego potrzebna?

Chociaż według założeń przekładnia kierownicza powinna wytrzymywać cały okres eksploatacji samochodu, to praktyka pokazuje, że niekoniecznie jest to możliwe. Choć istnieją samochody z bardzo trwałymi maglownicami, to po przejechaniu od 200 do 400 tysięcy kilometrów, większość z nich wymaga już usunięcia luzów, w przeciwnym razie jazda samochodem staje się niebezpieczna. W niektórych samochodach regeneracja maglownicy może być już konieczna po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, choć tu mowa raczej o ekstremalnych przypadkach. Najczęstszą przyczyną przyspieszonego zużycia przekładni kierowniczej są uderzenia emitowane podczas jazdy po nierównej powierzchni, szczególnie podczas zakręcania. Również kręcenie kołami w miejscu, stosowanie nisko profilowych opon czy uderzanie kolami w krawężnik podczas parkowania nie sprzyjają długowieczności maglownicy. W zależności od stylu jazdy i stanu dróg w Twojej okolicy przekładnia kierownicza może wytrzymać od 100 do nawet 400 tysięcy kilometrów, a objawy wskazujące na jej zużycie są charakterystyczne i pozwalają wyraźnie rozeznać się, że to już czas na remont.

Regeneracja przekładni kierowniczej Tychy – jak poznać, że to już czas ?

Po czym można poznać zużycie maglownicy? Przede wszystkim po odczuwalnym na kierownicy luzie, który uwidacznia się podczas wykonywania manewrów. Objawem zaawansowanego zużycia będą zaś stuki słyszalne podczas jazdy przez nierówności czy wykonywania manewrów. Niekiedy może to wskazywać (szczególnie stuki) na zużycie końcówek drążków kierowniczych, ale nigdy nie powinno się tego zjawiska ignorować. Maglownica zużywa się stopniowo, dlatego nie zawsze zdajemy sobie sprawę z jej nieprecyzyjnego działania, dlatego dobrze jest od czasu do czasu pozwolić obcej osobie przyjrzeć się działaniu naszego układu kierowniczego – szczególnie zaufanemu mechanikowi. Jazda z luzami w układzie kierowniczym może być bardzo niebezpieczna, szczególnie z wyższymi prędkościami.

Regeneracja przekładni kierowniczej Tychy – to się opłaca!

Nowa maglownica potrafi być bardzo droga. Mamy do czynienia z nowym oryginalnym elementem, a wysokiej jakości zamienników jest jak na lekarstwo. Dlatego większość użytkowników preferuje regenerację, która – dobrze wykonana – pozwala na przywrócenie pełni funkcjonalności i pozwolić na kolejne kilka lat bezstresowego użytkowania, co w większości przypadków oznacza poprawne funkcjonowanie maglownicy aż do końca okresu użytkowania samochodu. Zamiast kilku tysięcy złotych, zapłacić można kilkaset czy tysiąc, a na wykonaną regenerację udzielana jest pisemna gwarancja. Jedyną niedogodnością może być unieruchomienie samochodu na czas wykonania usługi, ale dobry warsztat samochodowy przeprowadzi cały proces w ciągu tego samego dnia.

Profesjonalna regeneracja przekładni kierowniczej Tychy – skorzystaj z naszej oferty!

Przyjedź do naszego warsztatu, a dokładnie przyjrzymy się układowi kierowniczemu Twojego auta. Pomożemy Ci ocenić, w jakim jest stanie i pomożemy w podjęciu niezbędnych kroków, aby przywrócić go do pełnej funkcjonalności. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem jest maglownica i dlatego przy jej serwisowaniu czy regeneracji nie uznajemy drogi na skróty! Zapewniamy profesjonalną i kompleksową regenerację przekładni kierowniczej Tychy, dając naszym klientom pewność, że ich samochód będzie w pełni gotowy do bezpiecznej jazdy!

Sprawdź również inne nasze usługi :