Rozrusznik to element osprzętu silnika, bez którego trudno byłoby nam sobie wyobrazić funkcjonowanie samochodu. Za każdym razem, kiedy uruchamiamy silnik – zimny czy rozgrzany, to właśnie ten niewielki silnik elektryczny odpowiada za wprawienie w ruch elementów jednostki napędowej i umożliwienie wykonania pierwszych obrotów wału korbowego, a wraz z nimi ruchów tłoków i wykonanie pierwszych suwów pracy. Na co dzień nie zastanawiamy się nad ogromem pracy, który wykonuje rozrusznik, najczęściej przypominamy sobie jednak o nim, kiedy zaczyna zachowywać się nietypowo lub całkowicie zawodzi. U nas możesz wykonać kompleksową regenerację tego ważnego elementu wyposażenia samochodu.

Regeneracja rozrusznika Tychy – dlaczego potrzebna?

Czemu rozrusznik się psuje? W największym skrócie wynika to z ogromnej pracy, którą musi wykonywać ten niewielki silniczek elektryczny, wprawiając w ruch wielokrotnie większy silnik spalinowy. Chociaż dzieje się to za pośrednictwem przekładni zębatych, to praw fizyki nie sposób jest oszukać i praca pod takim obciążeniem nieuchronnie musi prowadzić do przedwczesnego zużycia rozrusznika. Oczywiście niemały wpływ mają na to również warunki użytkowania. Jeśli na przykład Twój samochód dość często Ci gaśnie, narażany jest na częste uruchamianie w niskich temperaturach, używasz zbyt gęstego oleju silnikowego lub ignorujesz pojawiające się problemy z pracą rozrusznika, to możesz się spodziewać znacznie przyspieszonego zużycia tego ważnego elementu. Problemy z rozrusznikiem manifestują się najczęściej jego przerywaną pracą – masz wrażenie, że „zawiesza się” on podczas pracy lub zaczyna pracować dopiero po kilkukrotnej próbie uruchomienia samochodu. Warto zareagować wcześnie, aby uniknąć kłopotliwego unieruchomienia samochodu z dala od domu.

Czy regeneracja rozrusznika Tychy się opłaca?

Jeśli Twój rozrusznik niedomaga, to możesz zastanawiać się nad tym, ile Cię będzie kosztowała jego wymiana. Nowe rozruszniki to ogromne obciążenie dla budżetu, natomiast kupno używanego to zawsze loteria, bo przed zainstalowaniem go w samochodzie nie sposób sprawdzić, jak działa pod obciążeniem. Decydując się na regenerację posiadanego rozrusznika, upewniasz się, że w Twoje ręce trafi całkowicie odnowiony i w pełni sprawny element, który będzie kosztował zaledwie ułamek ceny nowego, a w dodatku otrzymasz kilkumiesięczną gwarancję na jego funkcjonowanie. W odróżnieniu od alternatora w przypadku rozrusznika mamy do czynienia niemal wyłącznie ze zużyciem mechanicznych elementów, które po wymianie na nowe pozwalają na przywrócenie pełni sprawności. Dlatego najsensowniejszym rozwiązaniem w przypadku awarii rozrusznika będzie jego regeneracja – wydając zaledwie ułamek ceny nowego elementu, zyskujesz pewność, że zyskasz w pełni sprawny i objęty gwarancją element.

Jak wygląda przykładowa regeneracja rozrusznika Tychy?

W związku z tym, że w rozrusznikach uszkodzeniom najczęściej ulegają elementy mechaniczne, ich naprawa jest głównie skupiona wokół wymiany kół zębatych, łożysk, tulei, czy tzw. bendix (zespół sprzęgający), który najczęściej ulega awarii, objawiającej się charakterystycznym wyciem podczas rozruchu silnika.  Awarii może ulec także włącznik elektromagnetyczny czy szczotki, ale są to rzadziej zużywające się elementy. Zazwyczaj już po samym zachowaniu rozrusznika można przeprowadzić diagnozę, a otwarcie jego obudowy daje pełen obraz sytuacji. Regeneracja rozrusznika nie powinna trwać dłużej niż kilka godzin i zdecydowanie jeszcze tego samego dnia powinieneś wyjechać w pełni spranym samochodem z warsztatu. Profesjonalista udzieli pisemnej gwarancji, dzięki której zyskasz pewność, że rozrusznik nie będzie płatał figli podczas dalszej eksploatacji.

Profesjonalna regeneracja rozrusznika Tychy – przyjedź do nas!

Jeśli Twój rozrusznik zachowuje się w nietypowy sposób to, zamiast czekać na pogorszenie jego stanu, po prostu przyjedź do nas. Nie tylko poddamy go dogłębnej ocenie, ale również w razie potrzeby wymienimy wszystkie elementy na nowe. Damy Ci pewność, że Twoje auto nie zawiedzie Cię podczas jazdy – nawet kiedy będziesz daleko od domu, a każda próba uruchomienia silnika zakończy się powodzeniem.

Sprawdź również inne nasze usługi :