Układ wtryskowy to jeden z najważniejszych układów w całym samochodzie – bez niego niemożliwe byłoby dostarczanie paliwa do silnika. Jego ważnym elementem są między innymi wtryskiwacze – odpowiadają za równą i niezakłóconą pracę silnika. Niestety podobnie jak inne podzespoły w aucie podatne są na liczne awarie. Nieprawidłowości w ich działaniu potrafią bardzo obniżyć komfort jazdy, a z czasem nawet doprowadzić do poważniejszych awarii. Jeżeli podejrzewasz w swoim aucie problemy z układem wtryskowym, nie czekaj – skontaktuj się z nami jak najszybciej, a z chęcią podejmiemy się diagnozy usterki oraz dokonamy jej naprawy.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Tychy – co warto wiedzieć?

Chociaż wtryskiwacze paliwa uznawane są za dosyć żywotne i trwałe podzespoły, również należy dbać o ich prawidłową eksploatację, aby nie uległy awarii. Jak to robić? Przede wszystkim, warto tankować dobrej jakości paliwo oraz utrzymywać pełny zbiornik, zwłaszcza jeżeli auto przez dłuższy czas stoi nieużywane. Warto dwa razy w roku dodawać do paliwa preparat wiążący wodę. Sposobem na utrzymanie wtryskiwacza w dobrej kondycji jest używanie czyszczących dodatków do paliwa. Należy też pamiętać o regularnej wymianie filtra oraz przeglądach diagnostycznych, podczas których dobrze jest przyjrzeć się gumowym przewodom – jeżeli są twarde lub kruszą się to wymagają wymiany. Regularnie sprawdzać należy też wtyczki łączeniowe, ponieważ z czasem ulegają skorodowaniu, co prowadzi do zerwania połączenia między wtryskiwaczem, a kostką łączeniową. W przypadku jakichkolwiek problemów z układem wtryskowym należy od razu skontaktować się z mechanikiem, co pozwoli wykryć usterkę stosunkowo wcześniej oraz uniknąć kosztownych napraw.

Regeneracja wtrysków Tychy – kiedy jest konieczna?

Po czym możesz rozpoznać awarię wtryskiwaczy ? Jednym z najpopularniejszych symptomów są problemy z pracą silnika – może tracić swoją moc i szarpać. Często gaśnie – szczególnie, na luzie. Trudno jest też go uruchomić, problemy te są widoczne zwłaszcza nad ranem, gdy silnik jest zimny. Ponadto samochód zużywa większe ilości paliwa oraz emituje duże ilości spalin – mogą one przyjmować czarny lub biały kolor. Niepokojące są też dziwne dźwięki dochodzące spod maski. Kierowca może obserwować falowanie obrotów. Przy pierwszych objawach uszkodzonych wtrysków może też zapalić się żółta kontrolka na desce rozdzielczej, czyli „check engine”.  Ignorowanie takich symptomów może nieść za sobą bardzo poważne objawy, w tym uszkodzenie silnika. Nieszczelne wtryskiwacze mogą też spowodować wypalenie tłoków lub zatarcie turbosprężarki. Uszkodzeniu może też ulec filtr cząstek stałych czy pompa wtryskowa. Aby temu zapobiec, warto oddać auto w ręce doświadczonych pracowników.

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa Tychy – nasza oferta

Jeżeli wtryskiwacze paliwa całkowicie odmawiają posłuszeństwa i ich czyszczenie nie przynosi żadnych efektów niezbędna jest ich naprawa. Zamiast kupować nowe części, które sporo kosztują, można zdecydować się na ich regenerację – w większości przypadków przynosi to doskonałe efekty. Cały proces polega na znalezieniu usterki oraz pozbyciu się jej. Na początku niezbędne jest wymontowanie ich z silnika oraz zdemontowanie – rozkłada się je do pierwotnej formy. Usługa ta obejmuje wyczyszczenie podzespołów z użyciem specjalnej myjki i łagodnych detergentów oraz wymianę zużytych części i uszczelek. Na koniec wtryskiwacze poddawane są testom oraz pomiarom, co pozwala przekonać się, czy odzyskały pełną sprawność.

Jeżeli podejrzewasz, że problemem w Twoim samochodzie są właśnie wadliwe wtryskiwacze, to chętnie podejmiemy się ich regeneracji. Naszą specjalnością są przeglądy diagnostyczne oraz naprawy wszelkich usterek i awarii samochodowych. Posiadamy bogato wyposażony warsztat mechaniczny oraz dysponujemy zespołem doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Decydując się na współpracę z nami, możesz być pewien, że rzetelnie i uczciwie zdiagnozujemy problem oraz zajmiemy się jego sprawną naprawą.

Sprawdź również inne nasze usługi :