Zaciski hamulcowe odgrywają bardzo ważną funkcję w układzie hamulcowym każdego samochodu – ich głównym zadaniem jest dociskanie klocków hamulcowych, tak aby samochód sprawnie i szybko zatrzymał się w pożądanym momencie. Jak widać, są one istotnym elementem bezpieczeństwa jazdy autem, dlatego warto utrzymywać je w dobrej kondycji – zwłaszcza, że podobnie, jak inne intensywnie eksploatowane podzespoły auta, potrafią ulec awarii. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twój układ hamulcowy – w tym zaciski działają, jak należy lub podejrzewasz, że uległy awarii, to zachęcamy Cię do kontaktu. Naszą specjalnością jest diagnoza wszelkich usterek dotyczących samochodów oraz naprawia awarii – w zakres naszych usług wchodzi także regeneracja zacisków hamulcowych .

Regeneracja zacisków hamulcowych Tychy – co powinieneś o nich wiedzieć?

Zaciski hamulcowe to niezbędne elementy w każdym samochodzie – są one intensywnie eksploatowane, przez co często ulegają awarii. Wszelkich problemów z układem hamulcowym nie powinno się lekceważyć, ponieważ mogą one mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Jak można zapobiegać awariom związanym z zaciskami hamulcowymi? Przede wszystkim, warto dbać o regularnie smarowanie prowadnicy. Bardzo ważna jest też cykliczna wymiana płynu hamulcowego – powinno się to robić raz na dwa lata lub każdorazowo po przejechaniu 50 tyś km. Warto pamiętać, że płyn hamulcowy nie tylko odpowiada za pracę hamulców, ale jego zadaniem jest także zabezpieczanie poszczególnych elementów układu hamulcowego przed korozją.

Regeneracja zacisków hamulcowych – kiedy warto?

Zaciski hamulcowe narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych – między innymi działanie wysokich temperatur oraz wody. To wszystko sprawia, że zużywają się dosyć szybko i niezbędna jest ich regularna wymiana – najlepiej każdorazowo po przejechaniu 70 – 80 tyś km. Najpierw dają o sobie znać tylne hamulce, ponieważ to właśnie w tych partiach samochodu najczęściej utrzymują się zanieczyszczenia, wilgoć oraz sól. Po czym możesz poznać, że z zaciskami hamulcowymi w Twoim samochodzie coś jest nie tak? Do najczęściej występujących usterek można zaliczyć piszczenie hamulców podczas ruszania oraz wyczuwalne drgania na pedale hamulca lub kierownicy. Klocki hamulcowe ścierają się w takiej sytuacji nierówno, a auto może zjeżdżać w jedną stronę podczas hamowania. Zauważa się też gorszą skuteczność pracy hamulców oraz szybkie ubywanie płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym.

Regeneracja zacisków hamulcowych – postaw na profesjonalnych fachowców

Nowoczesna auta najczęściej wyposażone są w hamulce tarczowe, które nie są w stanie działać poprawie bez elementów takich jak klocki, tarcze oraz właśnie zaciski hamulcowe. Elementy te wraz z upływem czasu ulegają zużyciu – przy zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów należy działać szybko, ponieważ ich zlekceważenie może wywołać wyciek płynu hamulcowego lub inne poważne konsekwencje. W przypadku awarii tego podzespołu, możesz zdecydować się na dwa rozwiązania, wymianę zacisków hamulcowych lub ich regenerację. Proces regeneracji w wielu sytuacjach jest bardzo opłacalny i pozwala na użytkowanie części jeszcze przez długi czas. Na czym polega? Niezbędne jest zdemontowanie zacisków i określenie ich ogólnej kondycji. Konieczne jest zdefiniowanie usterki oraz wymiana wszystkich uszkodzonych części, co wymaga rozebrania zacisków. W pierwszej kolejności sprawdza się, czy tłoczki hamulcowe są w dobrym stanie – jeżeli posiadają ślady erozji, konieczne jest wyszlifowanie ich powierzchni lub zakup nowych. Podczas regeneracji zacisków wymienia się też komplet uszczelnień.

Szukasz profesjonalnego warsztatu samochodowego, który oferuje usługę regeneracji zacisków hamulcowych lub innych części? Świetnie trafiłeś! Przeglądy diagnostyczne oraz naprawa usterek i awarii to nasza specjalność. Obsługujemy samochody wszelkich marek – u nas wykonasz profesjonalny serwis Audi, BMW, Mercedes, Skoda, Volkswagen oraz wielu innych. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również inne nasze usługi :